niedziela, 11 maja 2014

Kwiat magnolii / Magnolia Blossom

Maluch najwyraźniej nie spieszy się na ten świat, zostało mi zatem dane więcej czasu na szydełkowanie. Dziergam sobie pomalutku to, co najbardziej lubię, zupełnie bezstresowo, dla czystej przyjemności. Nie spodziewałam się skończyć tego projektu przed narodzinami, ale jednak się udało! Prezentuję zatem w całej okazałości szydełkową serwetkę nazwaną przeze mnie "Kwiat Magnolii", wzór bowiem bardzo przypomina mi to kwitnące wiosną drzewo.

My baby does not seem to be in a hurry to see this world so I was given some extra time for crocheting. I am slowly crocheting things I like the most, just for relax and pure joy. I did not expect to finish this project before giving birth, but surprisingly managed to reach the end! I therefore present a crochet doily called "Magnolia Blossom" as it resembles magnolia tree's  flowers in springtime.
Serwetka ma 30 cm średnicy, została zrobiona na szydełku 1,25 mm z kordonka Kaja w kolorze lila-róż, czyli ni mniej ni więcej - magnoliowym.

The doily is 30 cm in diameter, I used 1,25 mm crochet hook and Kaja crocheting thread in lilac-pink magnolia colour.
http://www.panoramio.com/photo/21785252
Z początkiem roku zamówiłam radośnie prenumeratę gazetki Sabrina Robótki, która ukazuje się raz na dwa miesiące. Obiecałam sobie, że zrobię przynajmniej jedną serwetkę ze wzoru prezentowanego w każdym wydaniu. Ten wzór pochodzi z nr 1/2014. Kolejna, z kolejnego wydania już się robi :-)

At he beginning of the year I subscribed Sabrina Robotki magazine. I promised myself to crochet at least one doily according to a pattern presented in each issue. This one comes form 1/2014 issue. The next one is already on the hook :-)

A ponieważ magnolia to wiosenny kwiat, moje małe dzieło zgłaszam do wyzwania w Klubie Twórczych Mam - Maj miesiącem najpiękniejszym na świecie (w pełni zgadzam się z hasłem wyzwania, uwielbiam ten miesiąc, dla mnie mógłby trwać cały rok!).


13 komentarzy:

 1. Bardzo ładna serwetka. Śliczny kolorek i faktycznie ma coś z magnolii.
  Pozdrawiam słonecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. wooow, piękna! *-* skojarzenie faktycznie trafne :)

  jak wiesz, też uwielbiam maj, ale... ten tegoroczny jakiś taki nieszczególny mam wrażenie :( chłodno... no i u mnie dzisiaj np. okropna pogoda, prawie cały czas pada (chociaż w sumie deszcz się przyda, bo sucho było...)

  OdpowiedzUsuń
 3. Serwetak piekna i bardzo majowa :) No to majowy chlopak bedzie :) Wszystkiego dobrego dla was!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna. Uwielbiam takie kolorowe serwetki :)
  Wcale się nie zdziwię, jak Twój Maluch będzie miał zamiłowanie do szydełka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zachwycona i kolorem i wzorem serwetki. Pięknie wykonana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna serwetka :-) Piękny kolor i wzór.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudna serwetka!!! Piękny kolorek!!!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 8. hehe mojej Hani też się nie spieszyło, w 42 tygodniu dopiero się zdecydowała, ale gdzie im będzie lepiej :) cudowna serwetka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładna serwetka. Uwielbiam takie kolory
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne są Twoje serwetki, a zdjęcie magnolii jest rewelacyjne - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Serwetka prześliczna, taka delikatna. Życzę szczęśliwego rozwiązania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Serwetka piękna :) Zostaje u ciebie na dobre bo tworzysz wspaniałe rzeczy :) Cieszę się że to ty jesteś moją wymiankową parą w różanej wymiance :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój komentarz :-)
I'll be extremely pleased if you leave a comment here :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...