poniedziałek, 14 lipca 2014

CreaDiva- historia nazwy mego bloga

Dawno nie brałam udziału w żadnym wyzwaniu, więc by dodać sobie skrzydeł postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu "5 dni do lepszego bloga" organizowanego przez Ulę, autorkę bloga Sen Mai. Wszystkie szczegóły TUTAJ.Temat na dziś: "HISTORIA NAZWY MEGO BLOGA"

Jak widać, nazwa mojego bloga nawiązuje bezpośrednio do mojego nick'a CreaDiva. A skąd ta nazwa? Cóż, ma ona podwójne dno, a zatem...

Dno pierwsze: nawiązanie to słowa "diwa"  (ang. diva). "Diwa" tak jak diwa operowa Maria Callas albo diwa filmowa Marlena Dietrich... Słowo "diwa" kojarzy mi się z piękną, elegancką, pewną siebie kobietą, która dodatkowo jest ponadprzeciętnie uzdolniona i podziwiana przez tłumy. Wybrałam taką nazwę ponieważ poniekąd chciałabym być diwą w świecie szydełkowania :-)
Dno drugie: nawiązanie do słowa "kreatywna" ( ang. creative). "Kreatywny" to pomysłowy, oryginalny, twórczy... Cóż, wśród moich licznych wad mam też kilka zalet, mianowicie uważam siebie samą za osobę kreatywną, co (mam nadzieję) udało mi się niejednokrotnie udowodnić na tym blogu. Od urodzenia byłam dość pomysłową istotą, a moja kreatywność osiągała apogeum kiedy jeszcze kilka lat temu pracowałam jako nauczycielka j. angielskiego. Moja najmłodsza uczennica miała 2,5 roku, a najstarsza 73 lata! Wyobrażacie sobie jaką kreatywnością trzeba się wykazywać, żeby codziennie przygotowywać ciekawe lekcje dla uczniów z takiego przedziału wiekowego? A ponieważ kreatywność ma wiele twarzy, tutaj na moim blogu udowadniam, że jestem kreatywna również w innym wymiarze, kreatywnie kreuję szydełkowe kreatury i świetnie się przy tym bawię :-)
CreaDiva to kreatywna diwa, CreaDiva to ja, czy się Wam to podoba, czy nie! ;-)

A TUTAJ możecie poznać inne ciekawe historie nazw blogów.

10 komentarzy:

 1. jak dla mnie, ten nick idealnie do Ciebie pasuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba nazwa. Świetne te usta na zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nie wiem czemu myslam, ze ta nazwa ma cos wspolnego z Twoim imieniem. Brzmi naprawde bardzo podobnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, brzmi podobnie, ale to jakoś samo tak wyszło :-)

   Usuń
 4. usteczka są rewelacyjne :) a nazwa bardzo oryginalna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nazwa w sam raz to prezentowanych tutaj arcydzieł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo kreatywnie napisane!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nazwa twojego bloga świetnie utożsamia się z twoimi pracami: Crea - jesteś bardzo kreatywna i to widać w twoich pracach, Diva - widać w nich piękna jak i kobiecość.
  Doskonale to widać w prezentach jakie dostałam od ciebie w wymiance :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój komentarz :-)
I'll be extremely pleased if you leave a comment here :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...