czwartek, 18 kwietnia 2013

Świeże kwiaty szydełkowe / Fresh crochet flowers

Zrobiłam na szydełku kolejna czapeczkę, tym razem rozmiar nieco większy niż zwykle, bo ma być to prezent dla starszej dziewczynki. Kolor liliowy z białym wykończeniem i kwiatkiem.

I made one more crochet hat, this time in a slightly bigger size as it's intended to be a present for an elder girl. Lilac colour with white edge and flower. 
Ozdobą czapeczki jest kwiat wykonany według przepisu Silvanis, która sama wymyśliła wzór i podaje go w formie świetnego kursu na swoim blogu. Mój kwiat z pewnością nie wygląda tak dobrze, jak dzieło projektantki, ale prezentuje się całkiem nieźle. Dzieki temu, że jest trójwymiarowy dodaje czapeczce wiele uroku i charakteru, na pewno wykorzystam pomysł Silvanis jeszcze nie raz! :-)


The hat is decorated with a flower crochetted according to a pattern designed by Silvanis, who also presents a great tutorial about how to make it on her blog. My flower is surely not as nice as the author's but looks quite good. Thanks to the fact it is 3 dimension it adds a lot of charm and character, I will surely use Silvanis' idea again in the future! :-)
Sposób wykonania kwiatka tak mi sie spodobał, że zrobiłam jeszcze broszkę w kolorze różowym.

I liked the pattern so much I decided to make a brooch in pink colour.

4 komentarze:

 1. No i super Ci wyszedł kwiatek. A do czapeczki jak najbardziej pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna czapeczka!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, ile twoja czapeczka ma wysokości i szerokości? Robię właśnie czapkę dla siedmioletniej dziewczynki i moja jest wysoka na 17 cm, a szeroka na 42, ale ja przy obwodzie głowy 56 też ją wcisnę... Nie będzie moja za szeroka, jak myślisz? Chyba skorzystam z kwiatka. Dzięki za linka. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam :-) Moja czapeczka ma 18 cm wysokości i 48 cm w obwodzie, jest robiona dla 8-letniej dziewczynki zupełnie na oko jako prezent-niespodzianka i nie wiem czy nie będzie ciut za duża. Ale z drugiej strony większość czapeczek dla mojej 9-cio miesięcznej córeczki robię o obwodzie 42-44 cm. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój komentarz :-)
I'll be extremely pleased if you leave a comment here :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...