wtorek, 11 lutego 2014

Szydełkiem prosto w serce / Straight from the Heart Crocheting

Zbliża się Święto Zakochanych i Kochających się, zwane również Walentynkami. Z tej okazji postanowiłam wyszydełkować coś dla ukochanej osoby z motywem, który nieodłącznie kojarzy się z miłością.

Valentine's Day, the day celebrated by those in love and those who love, is approaching. On this occasion I decided to crochet something with a love motif  for a beloved person

Oto szydełkowy komplecik - czapeczka i rękawiczki, zrobione specjalnie dla mojej małej córeczki, która już wcale nie jest taka mała... W końcu niedawno stuknęła jej osiemnastka... To znaczy osiemnaście miesięcy, mówiąc dokładniej :-)

I present a crochet set - a hat and a pair of gloves made especially for my little daughter, who is no longer so little... She turned eighteen  lately... Eighteen months old, to be exact :-)
Komplet zrobiony został z mięciutkiej włóczki akrylowej - wybitnie jaskrawo różowej, zwanej również neonową lub żarówiastą, i ecru, na szydełku 3,5 i 4 mm.

The set was made of soft acrylic yarn - very bright pink also called neon pink and ecru, on 3,5 and 4 mm crochet hooks.

Włóczka różowa to zakupiona przeze mnie na próbę Himalaya Everyday Anti-Piling, która (podobno) się nie mechaci, pierwszy raz miałam taką na szydełku i muszę przyznać, że dzierga się z niej cudownie, a o jej innych walorach będę miała szansę przekonać się z czasem. A ecru to tradycyjnie Elian Klasik, użyłam tym razem podwójnej nitki, żeby czapka była cieplejsza.

The pink yarn is Himalaya Everyday Anti-Piling which I bought to give it a try, I must admit it's very pleasant for crocheting and I hope to find out about its other advantages with time. The ecru one is Elian Klasik, I used double thread to make the hat warmer.


Rzut oka za detale, które pełnią tu znaczącą rolę:
A close look at the details, which play an important part:


I jeszcze raz cały komplet:
And once more the whole set:Czapeczka i rękawiczki bardzo przypadły do gustu małej damie.
A ja postanowiłam zgłosić komplet do udziału w Walentynkowym Wyzwaniu organizowanym na blogu Stare Pianino-Decoupage

Little lady liked the hat and gloves a lot. The set takes part in Valentine Challenge organised on Stare Pianino- Decoupage blog7 komentarzy:

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój komentarz :-)
I'll be extremely pleased if you leave a comment here :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...