sobota, 6 lipca 2013

Francuskie śniadanie / French Breakfast

Zapraszam na śniadanie po francusku :-)

Please feel invited  to French breakfast :-)
Postanowiłam wziąć udział we Francuskim Wyzwaniu u Gosi , autorki bloga Stare Pianino i to moja praca konkursowa.

I decided to take part in French Challenge on Gosia's blog Stare Pianino and this is my project.Do Francji nie pałam jakąś ogromną miłością (bliżej mi chyba do brytyjskich klimatów), byłam w tym kraju raz - podziwiam i bardzo mile wspominam. A jeśli chodzi o zwyczaje, zapamiętałam, że na śniadanie podają tam słodkie francuskie rogaliki, sok pomarańczowy i kawę. W Polsce nie przeżyłabym długo na takich śniadankach, ale cóż, dziś jesteśmy w Paryżu :-)

I am not very much in love with France (I feel more attached to British culture), I've been there once, admired it and have very good memories. When it comes to customs, I remember they serve French croissants, orange juice and coffee for breakfast. I don't think I would survive long on such breakfasts in Poland but well, today we're in Paris :-)

Na komplet składają się: szydełkowa prostokątna podkładka, dwie małe okrągłe podkładeczki, ubranko na szklankę oraz mini serwetka-kwiatek, wszystko w barwach narodowych.

The breakfast set is composed of: rectangular crochet coaster, two smaller round coasters, a glass dress and a mini-doily, all in national colours.


I jeszcze coś innego - pochwalę się wspaniałą nagrodą, którą miałam szczęście wygrać w Candy u Ewy na blogu Pozytywne Wibracje. Prosto ze Szwajcarii przybyła do mnie wspaniała letnia kosmetyczka pełna kosmetyków, pocztówka z urokliwego Ticino, cukierki, pyszne herbatki oraz - zupełnie niespodziewanie - ogromna sterta serwetek do decoupage'u!!!!! Jestem zachwycona i bardzo dziękuję Ewie za cudowne nagrody :-)

4 komentarze:

 1. dziękuję za udział w moim wyzwaniu, pozdrawiam cieplutko:))

  OdpowiedzUsuń
 2. połączenie kolorów strasznie mi się podoba, w ogóle fajny pomysł i zdjęcia też wyszły świetnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie też takie śniadanie to bardzo słabiutkie by było, ale co kraj to obyczaj ;) Za to Twój komplecik bardzo mi się podoba :)
  Gratuluję prezentów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja codziennie mogłabym jeść tak podane śniadanie :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój komentarz :-)
I'll be extremely pleased if you leave a comment here :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...